Kızıl Serçe Bilgileri

Kızıl Serçe
Filme Oy Ver :
Oy İstatistiği :
5,2/10 - 5 oy kullanıldı. 2597 görüntüleme.
Orjinal Adı :

Kızıl Serçe

IMDB Puanı :
7.0
Yapım Yılı :
Yapım Ülkesi :
Film Süresi :
120 Dk
Kategoriler :
Yönetmenler :

Kızıl Serçe filminin konusu,

Kızıl Serçe izle filmi 2018 yılı ABD yapımı bir aksiyon, gerilim filmidir. Yönetmenliğini Francis Lawrence'ın yaptığı filmin başrolünde Jennifer Lawrence yer alırken oyuncu kadrosunda Joel Edgerton, Matthias Schoenaerts, Jeremy Irons, Charlotte Rampling gibi ünlü isimler yer almaktadır. Senaryosunu Justin Haythe'ın yazdığı film 2 Mart 2018 tarihinde vizyonlardaki yerini almaya hazırlanıyor.

Konusu, Dominika Egorova Rus güvenlik servisinde bedenini bir silah gibi eğitmeyi öğrenen baştan çıkarıcı "sparrow" olmak için çabalamaktadır. Fakat kişiliksizleştirme eğitimi boyunca benliğini korumak için savaşır ve sonuçta kazanır. Ne yaptığının farkında ve gücünü öğrenen bir birey olarak programın en güçlü silahı haline gelir. Bu güzel ajan kariyerini riske atarak her iki ülkeninde güvenlik tehlikesi olan durumları çözmeye çalışır.

Filmin başrolünde Jennifer Lawrence gibi bir ismin olması izleyicilerin filmden beklentisini kat ve kat arttırmış durumda. Daha önce Açlık Oyunları filminde alaycı kuş olarak gördüğümüz Lawrence bu sefer karşımıza bir ajan olarak çıkıyor. Bir romandan uyarlanan filmin senaryosu bunun çokta dışına çıkmamış olduğundan kitabı okuyarak filme gitmeniz bu filmden daha değişik bir haz almanızı sağlayabilir.

Kızıl Serçe Filmi

Kızıl Serçe filmi izleyenler tarafından oldukça iyi eleştiriler almış bir gizli servis filmidir. Fakat gizli servis filmi denince aklınıza klasik bir yapı olan arabaların havada uçuştuğu bir yapım gelebilir. Bu film ondan daha ziyade konusu ile insanı etkileyen bir yapıya sahip. Oyunculuk ve hikaye anlatımı ile izleyiciyi oldukça tatmin eden yapımın IMDB puanı 6.8 olarak biraz düşük kalmış gibi hissediyoruz. bunun sebebi de filmden beklentinin bahsettiğimiz gibi çok yüksek seviyede aksiyon sahnelerinin olmasından kaynaklanıyor olabilir.

Tabi böylesine büyük bütçeli bir filmi sadece başrol oyuncusu ile değerlendirmek doğru olmaz. Kadrosunda Jeremy Irons ve Joel Edgerton gibi iki büyük yıldızı da barındıran yapım oldukça kaliteli kadrou ile beklentileri çok yüksek seviyeye çıkartmış durumda. Kızıl Serçe filminin bir diğer özelliği olarak zihin yormasını söyleyebiliriz. Normalde aksiyon filmlerinde izlersiniz ve zekanızı yormanızı sağlayacak bir bulgu olmaz. Fakat bu film sizin zihninizi yoracak bazı unsurlara bağlı olduğundan zihin olarak tamamen filme ait olduğunuzu hissedeceksiniz.

2018 yılı yapımı Kızıl Serçe filmini sitemizden izleyebilirsiniz. İyi seyirler dileriz.

Tüm açıklamayı oku >>
Hata Bildir
Filmi Listene Ekle