Taş Devri Firarda filminin konusu,

Taş Devri Firarda izle filmi 2018 yılı Fransa ve İngiltere ortak yapımı bir animasyon filmidir. Yönetmen koltuğunda Nick Park'ın oturduğu Taş Devri Firarda filminin oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne, Tom Hiddleston, Maisie Williams, Timothy Spall, Richard Ayoade gibi isimler yer almaktadır. Filmin 89 dakika süren hikayesini Mark Burton, John O'Farrell ve James Higginson'dan oluşan bir yazar ekibi kaleme almıştır.

Konusu, taş devrinde yaşayan Dug ve kabilesi dünya üzerinde nadir bulunan yeşil ve yaşama el verişli bir vadide hayatlarını sürdürmektedirler. Fakat güçlü liderleri olan Nooth buraya bronz çağını getirmek için büyük değişimler yapmak ister. Fakat Duh ve arkadaşları alıştıkları düzen bozulacak diye bronz çağını istememektedirler. Bu sebeple güçlü liderleri Nooth'a kafa tutarlar ve ona engel olmaya çalışırlar.

Taş Devri Firarda filmi animasyon kalitesi olarak göze çarpmayan bir yapım olduğunu fragmanı ile bizlere gösteriyor. Daha çok Stop Motion tekniği ile yapılmış bir filme benzeyen animasyon kalitesi izleyenlere nasıl bir his katar bilemeyiz fakat günümüzde animasyon filmlerine yön veren Pixar kalitesi olunca insanların bu kaliteyi azımsaması mümkün gözüküyor. Onun dışında senaryo olarak kaliteli sayılabilecek bir hikayeye sahip olan film izleyenler tarafından tam not aldılar. Seslendiren kadrosunda dünyaca ünlü isimlerini bulunduğu Taş Devri Firarda filminin bütçesi hiçte öyle azımsanmayacak kadar çok gözüküyor.

Animasyon kalitesini bir yana bırakırsak senaryo bazında filmin orjinal taş devri hissi verdiği yadsınamaz bir gerçek olarak görülüyor. Yorumlar arasında Arog'a benzemiş diyen bile bulabilirsiniz. Klasik taş devri filmi olarak teknolojik bir öğe tabiki beklemeyezsiniz. Fakat 7'den 70'e herkesin izleyecei keyifli bir animasyon filmi olduğuna emin olabilirsiniz.

Taş Devri Firarda filmine sitemizden sizlerde yorumlar yapabilirsiniz. Yapacağınız yorumlar sizden sonra filmi izleyeceklere film hakkında fikirler vermektedir. Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyiniz. İyi seyirler dileriz.

Tüm açıklamayı oku >>
Filmi izlemek için "Fragman" yazısının yanındaki butonlara tıklayıp "Part" seçebilirsiniz.

Taş Devri Firarda Bilgileri

Taş Devri Firarda
Filme Oy Ver :
Oy İstatistiği :
10/10 - 1 oy kullanıldı. 902 görüntüleme.
IMDB Puanı :
6.3
Yapım Yılı :
Yapım Ülkesi :
Film Süresi :
89 Dk
Kategoriler :
Yönetmenler :
Film hakkında ne düşünüyorsun?
Hata Bildir
Filmi Listene Ekle